2024 Forfatter: Ethan Spencer | [email protected]. Sist endret: 2023-12-17 09:11
På samme måte som det klassiske australske våpenet som er designet for å komme tilbake etter at du har kastet det, fortsetter Maserati Boomerang å komme tilbake i søkelyset etter mer enn 40 år. Denne enestående klassiske konseptbilen ble opprinnelig utformet som en showbil for Maserati og ble først debutert på Turin Auto Show i 1971 uten en motor eller et løpearbeid.
Maserati Boomerang returnerte på Geneva Autoshow i 1972, og denne gangen var det en løpende, street legal vehicle som inneholdt en 4,7 liter V8 motor med 310 hestekrefter lånt fra Maserati's Bora. Bora var en superbil i begrenset utgave laget på 1970-tallet som hadde en topphastighet på 171 miles per time.
Boomeranget ble stylet av Giorgetto Giugiaro og inneholdt også et luksuriøst interiør, som inneholdt et ratt som faktisk roterte rundt bryteren og instrumentklyngen. Dette enestående kjøretøyet ble hovedstøt på mange bilutstillinger og utstillinger i løpet av 1970-tallet, til den ble solgt til en privat samler i Spania. Boomerang ble solgt igjen i 1980, og denne gangen ble det restaurert. Den kom tilbake igjen i 1990 i Paris, hvor Giugiaro signerte bakenden av bilen som kan ha økt sin verdi.
Bilen ble solgt igjen til noen i Frankrike som hadde den fullstendig restaurert for veibruk. Denne engangsbilen returnerte igjen og ble kåret til "Best of Show" i Monte Carlo, Monaco i 2012 og på Paris Motor Show i 2014. Boomerang ble også omtalt i en serie av Louis Vuitton-utskrift og videoannonser samme år.
Boomerang har returnert en gang til og byttet hendene igjen på "The Chantilly Sale" i Frankrike den 5. september 2015, da den ble fakturert som en signatur konseptbil på 1970-tallet. Philip Kantor er Bonhams europeiske leder for motorsport og sa at Boomerang "… var den første bilen i sin tid for å skape en så sterk, vinkelformet setning. Det regnes av mange som en av de mest bemerkelsesverdige designene fra det 20. århundre og «bestefar» til Volkswagen Golf Mk 1. Boomerang har blitt vist på mange verdensklasse arrangementer, inkludert utstillinger og concours d'élégance som Villa d'Este og Pebble Beach, og er nå tilbudt på Bonhams første noensinne salg i Chantilly."
Så hvor mye lagret dette, en ender Maserati ender med å selge for? En privat samler kjøpte Boomerang for 3,7 millioner dollar. Til den prisen kan det være lite sannsynlig at denne Boomerang kommer tilbake til rampelyset for en stund.
Anbefalt:
T.Y. Hilton er den nyeste store mottakeren til å tjene store penger
I dagens pass-første NFL mottar mottakere store penger til venstre og høyre. Hvor mye ga Colts bare T.Y. Hilton?
Hvor mye penger enkeltpersoner må tjene til å være "rik" i 10 store amerikanske byer
Kan du gjette hvor New York City rangerer?
Jeffrey Loria kommer til å tjene en mengde penger som selger Marlins, og den potensielle kjøperen kan ha slips til Donald Trump
Jeffrey Loria kjøpte Marlins for $ 158 millioner i 2002. Han kommer til å gjøre mye mer fra å selge dem, 15 år senere.
Tenk deg å hate familien din så mye du bestemmer deg for å forlate din $ 100 millioner formue til dine store, store, store, store barn
1800-tallet tømmer og gruve tycoon Wellington R. Burt hatet sin nærmeste familie så mye som concocted det som har blitt kalt den mest bisarre og spiteful vilje i amerikansk historie
Kevin Costner returnerer til felt av drømmer til Hawk DVDer
Hvis du bygger det, vil de komme. Og så hvis du går tilbake dit 17 år senere når du ikke er veldig kjent lenger, kommer de igjen, bare ikke så mange av dem og med ca 75% mindre entusiasme. Det er hva Kevin Costner oppdaget i helgen, uansett, da han kom tilbake til Iowa-stedet i 1989-filmen Field Of Dreams for å ha en slags DVD-utleie. I tillegg til en gratis screening av Field Of Dreams for 5000 fans, var det noen blandede nyheter - de dårlige nyhetene var at Kevin Costner be